03-6850114

כנסו לאתר החדש שלנו!!!

מוצרי פרסום,קידום מכירות ומתנות!

www.sa-logo.co.il

 

 

עקבו אחרינו בפייסבוק!

 
 
מוצרינו הינם  
מהמותגים המובילים:
 
Logo  Logo     
LogoLogo    
LogoLogo
       
    
לרשימת המותגים המלאה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

להתגייס -

לעשות את זה נכון

כתבות מאמרים ומסמכים

מה? צו ראשון?

התרגשות, ויחד עם זאת בלבול וחששות, כולנו חווינו את זה בעבר, או נחווה זאת בקרוב, הגיוס מלווה ברגשות מעורבים דילמות וחששות רבים, התפקיד, המיקום, הציפייה, החבר, החברה, חששות שלרובם כנראה, לא נמצא מרגוע עד שלא יתחיל המסע, המסע כחייל בצה"ל.
אך עוד לפני המסע, ובכדי להיערך לו בצורה הנכונה והנוחה ביותר, הנה לכם כמה עצות מבעלי ניסיון יודעי דבר, שאולי יעזרו לכם להתאקלם טוב יותר בדרך החדשה שעתידה להתחיל, (ואולי גם
לחסוך כמה שקלים בדרך...).
ראשית חשוב לציין - שבניגוד לאופי הישראלי, שרוצה הכל כאן ועכשיו – קניית ציוד נכונה מתחלקת ל2.
חלקה הראשון של הקנייה הוא באמת לפני הגיוס, בשלב הזה עדיף לקנות רק ציוד בסיסי שבטוח יבוא על שימושו, וזה מתחיל בתרמיל, גודל ממוצע שמתאים גם לקרביים וגם לשאר, הוא באזור ה80 ליטר, כמובן שמשתנה קצת בכל יחידה וחיל. ישנם באמת הרבה תרמילים מעולים, שעולים הרבה כסף, אין צורך לקנות תרמיל ב500 שקל וצפונה מכך, אפשר לקבל מענה מתאים במחירים נמוכים יותר, יחד עם זאת, לא מומלץ להתקרב לתרמיל שמחירו נמוך מ250 שקל - ההמלצה שלנו היא תרמיל OutDoor Porter 90+
תמריל נהדר בנפח 90 ליטר, עם חלק קדמי נשלף המאפשר שימוש בתיק בנפח 15 ליטר קטן, התרמיל צריך לעלות באזור ה400-350 שקל.    לשמירה על תכולת התרמיל בבטחה, כדאי לקנות מנעול, לא גדול, שיתאים לכניסה בין הרוכסנים, עדיף מנעול ממוספר ולא מנעול מפתח כדי שלא נצטרך לחשוב על עוד משהו כמו איפה שמתי את המפתח?!
מנעול קומבינציה כזה יעלה משו כמו 40 שקלים, מנעולי מפתח תוכלו למצוא באזור ה30 שקלים, שיקול אישי.    שק כביסה הוא מוצר חשוב גם כן, אחסון הכביסה נראה כמו פרט שולי אך לאחר כמה ריצות בוקר בבסיס, מבינים שלא כל כך נעים שהבגדים נוגעים בחולצה נקייה, שק כביסה טוב לא יעלה יותר מ20 שקל, ישנם שקי כביסה מרושתים, לאוורור טוב יותר ואפשרות כיבוס יחד עם הכביסה עצמה, שווה.    שעון נגד מים הוא מצטרך חשוב, בדקו אצל השען הקרוב לביתכם איזה שעון מומלץ, חשוב שיהיה עמיד למים, עם סטופר, טיימר, ותאורה, ושעון מעורר, למקרה שנגמרה הסוללה בפלאפון.
בתחום הביגוד אין הרבה מה להגיד, קנייה בטוחה היא גרביים, לקיץ יש גרביים מכותנה מלאה, נושמות ואווריריות (עד 20 שקל) ולחורף אותו דבר מצמר. למסעות בחורף או למזג אויר קר יותר מומלץ לקנות גרבי מסעות מחממים (בין 40-50 שקל) לשמירה על חום הרגל, בבקום תקבל 9 זוגות (12 לקרביים) אם לא יספיק תמיד אפשר לקנות עוד.   עוד קנייה בטוחה - גופיות, זית ולבן, תלוי עונה כמובן לגבי השרוול, בתור התחלה מומלץ לקנות לחייל קרבי 5 ירוק 3 לבן ולחייל לא קרבי הפוך בכמויות,  ולראות מה הצרכים הלאה, חשוב לשים לב ל100% כותנה (החולצות מהבקום 50% ולא מומלצות), גופיה אמורה לעלות בין 10-20 שקל,    אם בעונות עסקינן, כמובן שבחורף, קניית הביגוד תהיה מעט יותר מאסיבית ותכלול לפי שיקול החייל/ת, ביגוד תרמי לשמירה על חום גוף ומניעת הזעה (מחיר סט תרמי טוב 170 שקל), כפפות (מחיר ממוצע 70 שקל), מעילי פליז- עולם ומלואו, התייעץ עם המוכר, כובע צמר/גרב ( בין 20-40 שקל)   צעיף פליז (בין 50-60 שקל).  
בנושא ההיגיינה והרחצה, תיק רחצה שימושי מאוד ונוח, אם כי יש שיאמרו שעדיף להכניס את כלי הרחצה לשקית – פחות נעים. אם בכל זאת תיק עדיף לקנות אחד עם וו לתלייה ומקום מובנה למראה, (תיק טוב ועמיד 50 שקל) ,    כדאי להוסיף לתיק הרחצה מראה בלתי שבירה (10 שקלים),    וכדאי שיהיו בתיק תמיד, אסלניות לשירותים ( 15 שקלים 20 יח'), וג'ל אלכוהולי (10-15 שקל) , מוצר מעולה נוסף –
מגבת אנטי בקטריאלית, שמתייבשת במהירות ולא מצריכה כביסה עד שבועיים !!
זה היה החלק הראשון של קניית הציוד לגיוס, החלק השני של הקנייה מתבצע על פי רוב לאחר תקופה קצרה בתור חייל מגויס, ואלו ההשלמות שכל חייל מרגיש שהוא צריך, תוספות נוחות שיעזרו בשירות, ומעבר לזה הפינוקים שיעזרו לנו להרגיש הכי קרוב לבית – בלי קשר למרחק, קרבי או לא.
הצבא מגלה בנו רובד נוסף שלא כולנו הכרנו – והוא היכולת לשפץ, לסדר ולתקן דברים קיימים ולהפוך אותם מתאימים כמה שאפשר לשגרה הצבאית – או בביטוי הצבאי "לשפצר".
חוטי שפצור, אזיקונים, איזולירבנד, שפצורי דסקית, כיסוי שעון, סיכות בטחון, ועוד הם הכלים העיקריים שלנו, החיילים, לשפצר את הציוד הקיים שלנו, כנראה שאת כל אחד מהדברים האלה – לא תהיו חייבים לקנות וניתן להשיג אותו דרך קשרים עם האפסנאי, המפקד, או חבר שעשה את כל אלה בשבילכם... אם בכל זאת תרצו לחסוך את הזמן שביצירת קשרים- מוצרים יעילים ולא עולים על 10 שקלים.
מדרסים הם מוצר מבוקש מאוד בקרב חיילים, בעיקר בגלל הנעליים הצבאיות שכפי שאנו יודעים – הן לא אורטופדיות במיוחד, מדרס איכותי נע בין 100-200 שקלים, הכל תלוי ברמת הבולמים ובעיצוב – מומלץ במיוחד למי שכבר סובל או סבל בעבר מבעיות ברגליים.
בתחום ההיגיינה, מומלץ להתפנק באביזרים כגון, ספריי ריח נגד זיהומים לנעליים
טלק/אבקה נגד אקזמה, ערכת עזרה ראשונה/שנייה, יש שיאמרו שאפשר לוותר על ראשונה – בכל זאת, צבא, אם כי תמיד טוב לסמוך על עצמך.
 
תוספות שמתאימות יותר לחיילים קרביים הם קודם כל הציוד ההיקפי לנשק, כמו צולבת, תפס מחסנית, תפס וצולבת (בננה), גומי מחסנית, פאוצ' מחסנית, משחולת, רצועות לנשק – כל אלה ועוד מקלות עד כמה שאפשר על נשיאת הנשק בנוחות.
חשוב ! את כל הנ"ל לא מקבלים באופן סדיר, ובכדי להשיג אותם דרך הצבא צריך למצוא דרך יצירתית מאוד ...
בסוף, אחרונים ואולי חביבים במיוחד – הציוד שיעזור לנו להרגיש יותר בבית,
שק שינה – שקי שינה יש המון, התייעצו עם המוכר לגבי הטמפ' הממוצעת בה תבלו בתוך השק"ש, גודל הקיפול והנשיאה, והאורך ביחס לגובה שלכם, מחיר ממוצע לשק שינה טוב לתנאי הארץ – אזור ה150 שקל, לא צריך להוציא יותר.
אפשר להוסיף ביתיות לשק השינה עם ציפית מיוחדת לשק"ש (85 שקלים), שקי כיווץ לנשיאה נוחה
(35 שקלים) כרית ועוד.     אחרי תקופה מסויימת בה בודקים מה הן הדרישות של כל יחידה,
(ומה אין לחברים) – אפשר לתגבר את הכח בפנס (פשוט מספיק), סכין שטח מתכתית פשוטה, אולר, מצפן, ופנקסי רישומים.       למפונקים שבינינו (וזה בסדר להיות מפונק לפעמים...) ישנן אפשרויות כמו סכום מתקפל אישי, חבל כביסה עם אטבים, וכו.
 
בסוף, גיוס כזה יש רק פעם בחיים, ועם כל החששות, עם כל הפחדים, עם כל הלבטים,
עם ההמלצות של הדוד, עם העצות של סבתא, עם התמיכה של אמא ואבא, אחרי כל השנים,
כל 18 האביבים - צריך לזכור תמיד,
 
איש לא יודע יותר טוב מאיתנו – מה אנחנו רוצים.
 
שפשוף נעים :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עורך: שקף אקשן.
 
בדף זה תוכלו לראות את כל מה שמומלץ וצריך בגיוס לצבא
עורך : שקף אקשן
 
הכנו במיוחד בשבילכם רשימה שבה תמצאו את כל הדרוש לכם לטיול מושלם
עורך : שקף אקשן
 

 

 

 

 

 

כנסו לאתר החדש שלנו!!!

מוצרי פרסום,קידום מכירות ומתנות!

www.sa-logo.co.il

 

 

עקבו אחרינו בפייסבוק!